Camera51

Camera51 1.0.11

Aplikacja aparatu, której nie udało się zamienić twoich fotek w profesjonalne ujęcia

Jeśli należysz do tych osób, które podczas robienia zdjęć wolą korzystać ze swojego smartfona niż z aparatu, aplikacja Camera51 pomoże ci je komponować i odpowiednio dobierać ujęcia.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Automatyczne rozpoznawanie obiektów
  • Pomaga w komponowaniu zdjęć
  • Łatwa w użyciu

Wady

  • Kiepska jakoś zdjęć przy słabym oświetleniu
  • Brak opcji edycji i filtrów
  • Niepewne rezultaty nawet w dobrym świetle

Niezły
6

Jeśli należysz do tych osób, które podczas robienia zdjęć wolą korzystać ze swojego smartfona niż z aparatu, aplikacja Camera51 pomoże ci je komponować i odpowiednio dobierać ujęcia.

Komponuj zdjęcia jak profesjonalista

Główną funkcją Camera51 jest automatyczne rozpoznawanie obiektów na zdjęciu, niezależnie, czy jest to zabytek, twarz czy cokolwiek innego, które podpowie ci, jak najlepiej skierować swój telefon by uzyskać najefektywniejsze zdjęcie (według zasad profesjonalnej fotografii).

Możesz również manualne wybrać, co jest na zdjęciu najważniejsze, gdyż czasami masz do czynienia z wieloma obiektami i aplikacja nie jest pewna, na którym z nich chcesz się skupić. Można też wybrać kilka obiektów. Jeśli natomiast odwrócisz telefon by cyknąć sobie klasyczne selfie, Camera51 rozpozna otaczające cię przedmioty i określi, które przeszkadzają w zrobieniu perfekcyjnego ujęcia.

Koncept aplikacji Camera51 oparty jest na tym, by już za pierwszym razem móc wykonać idealne zdjęcie, którego później nie trzeba dodatkowo edytować. Dlatego też program nie posiada opcji edycji oraz filtrów, mimo że są one niejako standardem w aplikacjach aparatu.

Problemy z robieniem zdjęć we wnętrzach i przy słabym świetle

Aby wykonać dobre ujęcie za pomocą Camera51, należy tak ustawić telefon, aby dwie widoczne na ekranie ikonki ustawiły się w jednej linii. Nic trudnego.

Aplikacja nie radzi sobie jednak z robieniem zdjęć w słabym oświetleniu lub we wnętrzach. Ten aspekt Camera51 zdecydowanie wymaga ulepszenia, gdyż nawet przy manualnym wyselekcjonowaniu obiektów, rezultaty nie są najlepsze.

Dobry pomysł, ale wymaga pracy

Camera51 to łatwa w użyciu aplikacja, i zdecydowanie czuć różnicę podczas wykonywania zdjęć krajobrazów czy ludzi. Niemniej bardzo rozczarowujące było ciągłe otrzymywanie zbyt ciemnych zdjęć, jeśli robione były w pomieszczeniach lub przy słabym oświetleniu. W takich warunkach aplikacja często sugerowała ujęcie w taki sposób, że obiekt znajdował się poza ramą, i to nawet wtedy, gdy był ręcznie wybierany.

Ogólnie rzecz biorąc, Camera51 oparta jest na bardzo dobrym koncepcie, ale jego wykonanie wciąż wymaga sporo pracy.

Camera51

Download

Camera51 1.0.11

Opinie użytkowników o Camera51